اخبار

اخبار رسانه صدای زنده

فیلمبرداری مراسم عروسی با پروازهای سریع هلی شات، حدودا یک میلیون تومان هزینه دارد

فیلمبرداری مراسم عروسی با پروازهای سریع هلی شات، حدودا یک میلیون تومان هزینه دارد

مصاحبه خبرنگار مجله صدای زنده با یکی از عکاسان استان تهران

نویسنده: مجله صدای زنده-اولین مجله بر روی حافظه فلش/ﺳﻪشنبه, 29 تیر,1395/دسته بندی ها: صدای زنده

به این مطلب امتیاز دهید:
3/0

- شما دقیقا تخصصتون تو کدوم قسمت از عکاسی هست؟

ما همه کار انجام میدیم یعنی عکاسی و فیلمبرداری مراسم بعلاوه مدلینگ

-واسه عروس و داماد حدودنرخ قیمت از چقدر هست تا چقدر؟

بستگی داره به چه کاری نیاز داشته باشند، از کار دو تومانی هست تا کاره ۲۰ تومانی، حتی بالاترشم هست

-مثلا کار ۲۰ تومانی چه ویژگی هایی داره که اینقدر قیمتش بالاست؟

کار ۲۰ تومانی یعنی مثلا چند بار عکاسی و فیلمبرداری داره فیلمبرداریش بیشتر میشه، تصویر برداری از بالا یا همون هلی شات داره تعداد عکسی که نیاز دارن بیشتره، صدا برداری داره، همه این امکانات که لازم داره استفاده میشه.

- هلی شات هزینش چقدر هست؟

هلی شات هم حدود یک تومانی میشه، اگه برای یک سرویس باشه.

- کار مدلینگ به چه صورته؟

کار مدلینگ در واقع واسه مزون ها و ارایشگاه ها و نمایشگاه هایی که برگزار میشه هسن. در واقع هم کار تولید کاتالوگ براشون انجام میدیم هم کار عکاسی.

-یه نمونه کار نمایشگاهی میگین مثلا چه شرایطی داشته، چه قیمتی در اومده؟ چیا ازتون میخواستن که شما لحاظ کردین در آن کار؟

یه نمایشگاه مد بود، که چند وقت پیش کار کردیم راستشو بخواهید هنوز حساب کتاب نکردیم، ولی چند وقت پیش نمایشگاه مد بود، انجام شد. حساب ها معمولا نقد نیست در این شغل.

-نمایشگاههای دیگم مثلا به فرض میگم نمایشگاه ماشین یا امثال آن را کار کردید؟

بله، در عکاسی صنعتی چنین چیزی هم شاملش میشه.

-براتون پیش اومده دوربین آسیب ببینه؟

نه تاحالا برامون اتفاق نیفتاده

- بیشترین ضرری که توی عکاسی برای شما اتفاق افتاده چی بوده ؟

این در واقع بیشتر بخاطر کنسل کردن مراسم ها اتفاق می افته. که ما دوستامون رو برای انجام آن کار آفیش کردیم ولی به هر دلیلی کار کنسل میشه.وقتی کنسل شده دیگه کارفرما به ما پولی نمیده ولی عملا ما پول ویزیت دوستانو دادیم، این چنینی بوده بیشتر.

-بیشترین تیمی که شما تونستین تو یه مراسم افیش کنین چندنفره بودن؟

-حدودا 10 تا 12 نفر هستن، بعلاوه دوستانی که با خودمون کار میکنن.

-چه شغلایی رو شما ساپورت میکنین، بجز عکاسی؟

فیلمبردار، تدوین­گر که حالا منتاژکار باشه، کسی که واسه گریم میاد، کسی که واسه هلی شات میاد، کسی که واسه صدا برداری میادو کسی که به مجلس میاد واسه تزئین و در واقع منتاژ صحنه  همه نفراتی هستند که به تیم ما اضافه میشن.

- صداگذاری هزینش به چه صورتی هست؟

- یه چیز جدیدی هستش که  اضافه شده که دیگه صدا رو از دوربین دریافت نمیکنن، از میکروفن می گیرند. مثلا کارایی که درواقع تو فیلم و سریالا انجام میدن مستقیم از دوربین صدا نمیاد از توی میکروفن صدا ضبط میشه.

-یعنی شما تو همه کارایی که انجام میدید صدا برداری از میکروفنه؟

-همش نه. در واقع تو همه مجالسا عملا از خود میکروفن دوربینه. ولی کسایی که بخوان صدا برداری واسشون انجام بشه از میکروفن جدا گونه و با شخص صدابردار انجام میشه.

- دوربین شما چه فرقی با بقیه دوربینا داره؟ دوربینایی که خودتون کار میکنین

کسی بخواد دوربین واسه خونگی تهیه کنه با دو تومان هم تهیه میکنه ولی دوربینای ما با لنزاشون حدود ۲۰ تومانیه هستش

- طولانی ترین فیلم برداری از جهت ایام چه مدت بوده؟

-پشت سر هم نبوده. ولی مثلا واسه یه مراسم ۴ بار رفتیم سر عکاسی اینطوری که بگم چند روز پشت سرم هم باشه نه، ولی شده چندین بار در فاصله زمانی دو ماهه

-ویژگی های منحصر به فرد کارهای شما چیا هستند؟

- یه ویژگی که عملا هیچ کارمون تا حالا نسوخته، یعنی نه فیلمش نه عکسش و چیزی که واسه خود ما هم جالبه وقتی کارمونو شروع کردیم دو سه تا مجلس اولیه مون دیگه عملا تبلیغ دیگه ای نکردیم. چراکه از خود اون مجالس کسایی که دیده بودن اومدن جلو و در واقع قرارداد مجدد بستند. مثلا عروسی فامیلیشون بوده یا هر چیزی. بعلاوه اینکه با تمام زوج هایی که ما کارکردیم با همشونم کماکان دوست و رفیق هستیم. یعنی در واقع جدا از بحث کاری این اتفاق ادامه دار شده، کسی اومده کار نامزدیشو انجام دادیم، بعد رفته اومده کار عروسیشو انجام دادیم، بعد رفته اومده زمانی که بچش به دنیا اومده عکاسی بچشو انجام دادیم و همینطوری ادامه دار بوده و هست.

-چه سفارش های جدیدی در حرفه شما ایجاد شده؟

- ما الان در واقع با شبکه های اجتماعی توی اینستاگرام  و فروشگاه های اینترنتی کار میکنیم. با اونها هماهنگ شدیم و کار عکاسیشونو انجام میدیم. یعنی فروشگاه های اینترنتی که میخوان یک جنس رو عرضه کنند یه عکاسی یا کاتالوگ چیزی باشه، براشون انجام میدیم.

-عکاسی حرفه ای محصولاتی که قراره در سایت ها به فروش برسه، چه تفاوتی با عکاسی با دوربین های ساده و توسط افراد غیرمتخصص داره؟

- از لحاض نور پردازی و به لحاض موقعیت مکانی فرق میکنه ما اینا رو توی یه جعبه ای قرار میدیم و عکاسی میکنیم، اینجوری نیست که تو فضای باز قرار بدیم اجناس را و عکاسی کنیم

-یعنی باکس خاص خودشو داره درسته؟

-بله باکس خاص خودشو داره، یه فضای مشابه اتاق پرو در ابعاد کوچک

-قیمت عکاسی در باکس چند هست؟

قیمت عکاسی در این شرایط کاملا بستگی به قراردادی که میبندیم داره، یکی هست فقط یک بار میخواد انجام بده، یکی هست ادامه دار میخواد انجام بدیم، یه نفر ۲۰۰ تا ۳۰۰ تا کالا داره، میاد میگه دونه ای اینقدر. خوب خیلی زیاد میشه واسش، بستگی به نوع همکاری داره که با هم دیگه انجام میدیم.

- کدوم فصل از سال عکاسی رونقش بیشتره؟

-هر فصل جذابیت های خودشو را داره،  یعنی پاییز و برگ ریزانش یک مدله، تو زمستون تو فضایی یه مدله تابستون و بهار هم همینجور.  من هیچ فرقی قائل نمیشم. هر فصلی میتونه اون جذابیت خودشو داشته باشه

صد درصد وقتی که شما توی فضای باز دارید عکاسی میکنید خوب اون برگ ریزان رو و در واقع آن تنوع رنگی که وجود داره خودش بیانگر فصل خواهد بود.

-       و کلام آخر...

طبیعت زیباست و حیف است که بهترین لحظات زندگی خود را ثبت نکنیم. اگر تمایل به گرفتن عکس های حرفه ای در محیطی زیبا  دارید، می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۳۶۵۰۲۰ تماس بگیرید.

چاپ

تعداد مشاهده (9125)/نظرات (0)

تگ ها:

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید