X
اخبار و رویدادها
مجله صدای زنده-اولین مجله بر روی حافظه فلش
/ دسته بندی ها: صدای زنده

بررسی ساختار غذایی و معرفی رستوران های مشهور هندوستان

هفت رستوران معروف هند با شعبات متعدد در آمریکا

طبق مشاهدات باستانی، میانگین وعده غذایی شامل یک پیش غذا از زنجبیل و مقداری نمک، یک دوره سوپ برنج و لوبیا آبپز، و سپس برخی از کیک‏های خامه‏ای با میوه و در آخر یک دسر نیشکر بود. با گذشت دو هزار سال، آشپزی هندی به اندازه هر غذای دیگری تنوع دارد. در شمال هند و پاکستان غذاها اغلب پر خامه هستند و با گوسفند و گندم تهیه می‏شوند. غذاهای ساحل شرقی بنگلادش بیشتر شامل برنج،  ماهی و روغن خردل هستند. آشپزی در منطقه مادراس با گوجه فرنگی و مقدار زیادی ادویه ترشی جات است می‏ در حالیکه در جنوب کشور هند غذاهای بسیار گرم و غالباً گیاهخوار با استفاده از عدس هستند.

 

غذاهای منطقه پنجاب

این منطقه به پخت برنج در جهان معروف است. به عبارت دیگر بدون پنجاب، از آشپزی هندی چیزی باقی نمی‏ماند.  بسیاری از غذاهای گیاهی در هند وجود دارند. اگر غذاهای تند را دوست دارید کلمه Vindaloo را در گوگل جستجو کنید.  

 

رستوران هانست

در قلب کوچک آرتزیا هندوستان رستورانی به صورت خانوادگی در شهر احمد آباد در غرب هند و در خیابان به صورت سیار بوده است. در سالهای بعد، هانست در بیش از 50 شعبه در هند و آسیا گسترش یافت و همینک 15 شعبه در ایالات متحده دارد. این رستوران هندی در همه جا از نیویورک و نیوجرسی گرفته تا پنسیلوانیا، کنتاکی، ایلینویز، جورجیا و تگزاس شعبه دارد. در کانادا نیز دو شعبه دارد. برای آن دسته از افرادی که مرتباً در دنیای خوشمزه و بی‏نظیر آشپزی هندی غرق می‏شوند، منوی هانست با ظروف بسته بندی شده فوق العاده خواهد بود.

رستوران هندی

برای اشخاصی که هرگز در بخش کوچک آرتزیای هند نبوده‏اند (با نام مستعار "منطقه بین‏المللی فرهنگی") یکی از شلوغ ترین رستوران‏ها، رستوران هندی نام دارد. در منو  36 غذای غیرگیاهی و 26 غذای گیاهی را مشاهده می‏کنید.

رستوران هند- چین نانکینگ

این رستوران اخیراً در لیست رستوران‏های چینی قرار داده شده است. همانطور که از نام آن پیداست، در این رستوران شما دو آشپزخانه را خواهید دید. آیا می‏توانید همزمان هر دو غذای سنتی هندی و چینی که در یک منو ترکیب شده‏اند را داشته باشید؟ رستوران هند-چین نانکینگ یک رستوران کلاسیک چینی است و در عین حال اینطور نیست. نانکینگ غذاهای معروف هندی و چینی را در زیر یک سقف ارائه می‏دهد.

 

رستوران ناتراج کوزین هند

یکی از بهترین تجربه ها در ناتراج این است که این رستوران خانوادگی است، جایی است که همیشه به نظر می‏رسد خانواده حضور دارد. غذای آنها سبب مباهات است. این مسئله همیشه در زنجیره جهان در حال رشد ما اتفاق نمی‏افتد. آشپزی در این رستوران کاملاً به صورت کلاسیک است. اگر قبلاً غذای هندی خورده باشید، تقریبا همه مدل غذا را در منوی آن خواهید یافت.

 

بهشت بریانی

جالب این است که با وجود نام بریانی در رستوران ، بیشترین سفارشات در این رستوران مرغ با استخوان، مرغ بدون استخوان، تخم مرغ و سبزیجات است. البته این رستوران یک بخش گیاهی دارد که در آن هیچ گوشتی یافت نمی شود.

 

صورتی فارسان

قبل از هر چیز باید بدانید که غذا در این رستوران، غذاهای گیاهی جنوب هند است، مطمئناً یکی از خوش طعم‏ترین غذاهای بدون گوشت در جهان است. در مقایسه با آشپزی آمریکایی که ساده است، برای تبدیل شدن به یک سرآشپز هندی نیاز به یک عمر وقت است. صبح‏های یکشنبه میان وعده‏هایش عالی است.

مطلب قبلی لیستی از گروه های تبلیغاتی
مطلب بعدی 5 راه انتخاب مواد غذایی سالم
چاپ
24 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان