X
اخبار و رویدادها
مجله صدای زنده-اولین مجله بر روی حافظه فلش
/ دسته بندی ها: صدای زنده

تا پایان کوید 19 گیاه خواری را بیشتر تجربه کنید

گیاه خواری تنها رژیمی است که انرژی بدن شما را نیز حفظ می کند

در حال حاضر شمار بیشتری از مردم سعی در خوردن غذاهای گیاهی دارند: 23 درصد از مردم غذاهای گیاهی را در رژیم غذایی خود گنجانده ‏اند. فروش گوشت‏های گیاهی 35 درصد افزایش داشته است، در حالیکه فروش کلی غذاهای گیاهی بیش از 90 درصد بعد از زمان بحران covid-19 افزایش یافته است. و این در حال رشد است، زیرا افراد یک رژیم غذایی را می‏خواهند که وزن آنها را کم کند تا بتوانند سالم بمانند، و رژیم غذایی گیاهخواری یا وگان دو چیز را برای شما به همراه دارد: ایمنی سالم، بعلاوه کاهش وزن باثبات.

کاهش وزن سالم و بدنی لاغر همراه با پروتئین گیاهی

رژیم غذایی گیاهی در حال حاضر نسبت به غذاهای دیگر برنده است. زیرا سالم‏تر است. بله، و دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‏رسد. شما از محصولات حیوانی که تقویت کننده التهاب هستند دوری می‏کنید و بشقاب خود را با غذاهای کامل گیاهی که روغن کمی دارند، و کمی پخته و پر از فیبر هستند پر کنید. اما دلیل اینکه در حال حاضر رژیم غذایی گیاهی جاذب است به دو دلیل است: یکی این است که افراد در زمان covid-19 از خوردن گوشت دوری می‏کنند و دیگری این است که رژیم گیاهی به شما کمک می‏کند تا وزن خود را کاهش دهید و ایمنی خود را با انرژی کامل برقرار بسازید. همچنین پایدار، سالم و طبیعی است. هیچ چیز طبیعی‏تر از یک رژیم غذایی گیاهی با مواد غذایی کامل و کم روغن و چربی وجود ندارد. رژیم غذایی وگان دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‏رسد: شما مقداری سبزیجات، میوه، حبوبات، غلات، آجیل و دانه می‏خورید. هیچ سیستم شمارش کربوهیدرات، کالری یا کربوهیدرات خالص وجود ندارد. شما بشقاب‏های خود را با غذاهای کامل گیاهی کم روغن، حداقل پختگی و پر از فیبر پر می‏کنید. اگر بخواهید می‏توانید آنها را خودتان در گلدان پرورش دهید، اما اگر بخواهید به دنبال مواد برچسب دار باشید موارد بسیاری وجود دارد.

به جای غذای 50 هزار تومانی غذای 5 هزار تومانی سالم بخرید. برای سفارش کلیک کنید

رژیم غذایی وگان برای کاهش وزن در طول دوره covid-19

چرا رژیم غذایی وگان اهمیت دارد؟ اول اینکه، کارخانجات فرآری گوشت هنوز با ویروس covid-19 درگیر هستند. این بدان معنی است که تعلیق وقفه‏های زنجیره تأمین نوید افزایش هزینه گوشت را می‏دهد و مصرف کنندگان از این بابت که گوشت می‏تواند ویروس را گسترش دهد، نگران هستند. در همین حال، روند صعودی، رژیم غذایی وگان طبیعی است، این رژیم غذایی اجازه می‏دهد تا از سبزیجات و حبوبات، غلات و آجیل وتمام غذاهایی که پر از فیبر هستند، استفاده کنید. تنها رژیم غذایی که با پروتئین‏های غذایی پر می‏شود. رژیم غذایی وگان با یک کاسه شیر جو و شیر گیاهی شروع می‏شود که تقریباً یک چهارم نیاز به کالری را در یک وعده غذایی دریافت می‏کنید.

رژیم غذایی وگان چگونه کار می‏کند؟

 فیبر به عنوان یک سلاح مخفی برای از دست دادن چربی است. برای پر کردن غذاهای سالم، میزان فیبر بیشتر باشد بهتر است. اما در واقع این ضد کربوهیدارت است و وقتی که می‏توانید غذاهای سالم بخورید که باعث کاهش وزن شود. وقتی که افراد دیابتی تحت رژیم غذایی کم کربوهیدرات قرار می‏گیرند، آنها باید به دنبال فیبر باشند زیرا نسبت فیبر به کربن مهم است تا کربن تنها.

در انتها در مورد اینکه چه غذاهایی در لیست قرار بگیرند و چه مقدار از هر یک از آنها توصیه می‏شود، بهتر است هرم مواد غذایی وگان را مورد بررسی قرار دهید. ایده اصلی در مورد رژیم غذایی وگان این است که 55-60 درصد کالری خود را از کربوهیدارت، 20-25 درصد را از پروتئین (مبتنی بر گیاه) و 25-15 درصد را از چربی دریافت کنید.

مطلب قبلی رژیم سرخپوستی بگیرید
چاپ
58 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان