X
اخبار و رویدادها

نحوه تمیز کردن منزل برای جلوگیری از شیوع کروناویروس

ویروس کرونا از طریق تنفس منتقل می شود و ممکن است ساعت ها روی سطوح ساخته شده از انواع مختلف مواد زنده باقی بماند. در حال حاضر تقاضا برای خدمات نظافت در سراسر جهان به شدت افزایش داشته است و مدارس و مشاغل بی شماری در کشورهای مختلف برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن سطوح تعطیل شده اند.

یادتان باشد که ابتدا تمیز کنید، بعد ضد عفونی کنید

تمیز کردن به برداشتن میکروب از سطوح اشاره دارد. ضد عفونی کردن به استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن ویروس احتمالی روی سطوح اشاره دارد. هر دو می توانند خطر شیوع عفونت را کاهش دهند، اما ابتدا باید تمیز کنید، بعد فرآیند ضد عفونی کردن را انجام دهید.

حتما برچسب روی ضد عفونی کننده ها را بخوانید. برخی از آنها باید از دو تا ده دقیقه مرطوب بمانند. دیوار ها، کابینت ها، کلیدهای روشنایی و سایر مکان های مورد نظر را قبل از ضد عفونی کاملا با مواد شوینده یا صابون و آب تمیز بشویید.

برای ضد عفونی کردن، می توانید از محلول های الکلی یا محلول های رقیق کننده سفید کننده خانگی استفاده کنید. از محصولات منقضی شده استفاده نکنید و سفید کننده را با هیچ پاک کننده دیگری مخلوط نکنید. توصیه می شود با مخلوط کردن 5 قاشق غذاخوری از سفید کننده در هر گالن آب ، محلول های سفید کننده خود را ایجاد کنید.

هنگام تمیز کردن، از دستکش استفاده کنید و از تهویه مناسب هوا اطمینان حاصل کنید. مواردی مشاهده شده است که از وایتکس در محیط های بسته ای مانند حمام استفاده کرده اند و دچار گرفتگی تنفسی حاد شده اند. حتما در کنار فرد دیگری فرآیندهای ضدعفونی را انجام دهید.

اگر از دستکش با قابلیت استفاده مجدد استفاده می کنید، از آنها برای مقاصد دیگر استفاده نکنید و بلافاصله پس از برداشتن دستکش، دستان خود را تمیز کنید. دستکش ها را از بدن خود جدا کنید و سعی کنید هنگام درآوردن دستکش تماسی بین لایه بیرونی دستکش و دست شما حاصل نشود.

برای شستن از گرم ترین آب ممکن استفاده کنید. اگر هنگام شستن لباس های کثیف از دستکش استفاده نمی کنید، حتما دست های خود را بعد از آن بشویید. همچنین شستشوی جای لباس های شسته شده را نیز در نظر بگیرید، زیرا این سطح نیز می تواند میکروب ها و ویروس ها را جمع کند. با اسپری های ضد عفونی کننده وسایل الکترونیکی خود را تمیز کنید.

مطلب قبلی سیزدهمین سمینار رایگان رقابت های استارت آپی
مطلب بعدی چگونه در گروه های تبلیغ آزاد پیام بفرستید؟
چاپ
164 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن دیدگاه

انتخابگر پوسته

دی ان ان